Sıkça Sorular Sorular

 • fikrimuhim.com nedir?

  fikrimuhim.com, sizin gibi mühim fikirlere sahip olan kişilerin ürün ve hizmetler hakkında deneyimlerin yaşandığı, yorumlarının yapılarak Ağızdan Ağıza Pazarlama Kampanyalarına katılmak isteyen gönüllü marka elçilerinin oluşturduğu bir ağdır. fikrimuhim.com zorlayıcı hiç bir özellik taşımayan, her şeyin FikriMühim isimli marka elçilerinin inisiyatifinde olduğu benzersiz bir oluşumdur. Ve de en önemlisi, eğlenceyi sevenlere yöneliktir. Kısaca fikrimuhim.com, yaşayabileceğiniz en renkli ve eğlenceli pazarlama deneyimidir.

  Siz de yorum yapmayı seven ve fikirlerine önem verilen bir insansanız; çevrenizdekiler sizin ağzınızdan çıkan tavsiyelerden son derece memnunsa fikrimühim.com tam size göre bir yer!

 • Peki FikriMühim kimdir?

  FikriMühimler, farklı kategorilerden ürün ve hizmetlere ücretsiz ulaşıp deneyen, bunlar hakkında edindikleri olumlu ya da olumsuz tecrübeleri çevrelerine anlatmaktan çekinmeyen ve faaliyetlerini fikrimuhim.com'a rapor olarak sunan seçkin bir kitlenin üyeleridir.

 • FikriMühim olmak için bir yaş sınırı var mı?

  15 yaşından büyük herkes FikriMühim olabilir.

 • FikriMühim olmakla ne elde edeceğim?

  Öncelikle, yepyeni bir pazarlama hareketinin önemli bir parçası olacaksınız. Yani, bilgisahibi olmadan fikir sahibi olan insanlardan farklı olacaksınız. fikrimuhim.com sizi ürün, hizmet ve bunlar ile ilgili en yeni bilgilerle buluşturuyor. Bu da, toplumun genelinden önce bir ürüne ulaşma imkanına sahip olmak ve tüketicilere yaydığınız mühim fikirlerinizin çıkış noktası olan ürün ya da şirketlerle doğrudan iletişim kurmak demek. Kısaca, sıradan tüketicinin elinde olmayan bir güce sahip olmanın keyfini ve ayrıcalığını doya doya yaşayacaksınız.

  İkincisi, bir MühimKampanya'ya katıldığınız zaman, daha piyasada olmayan ürünleri kapınızda bulacak, onları test edecek ve onlar hakkında herkesten önce fikir sahibi olacaksınız.

  Ve sonuncusu, birbirinden farklı her tür ödül kazanabilirsiniz. Her bir MühimAktiviteniz için size MühimPuanlar vereceğiz. Topladığınız puanlarla albümler, indirim kuponları, spor aletleri, filmler, teknolojik aletler, kişisel bakım ürünleri ve daha birçok değişik ürüne sahip olabileceksiniz.

 • FikriMühim promosyon ürünleri dağıtan bir site mi?

  Kesinlikle değil! Ürünleri katılımcılara deneme amaçlı olarak gönderiyor, sadece dürüst ve doğal ağızdan ağıza aktiviteleri ödüllendiriyoruz.

 • Peki fikrimuhim.com'a üye olmak için para ödemem gerekiyor mu?

  Tabii ki hayır. FikriMuhim.com'a hiçbir ücret ödemeden üye olabilirsiniz.

 • FikriMühim faaliyetlerine için ne kadar vakit ayırmalıyım?

  Gündelik hayatımızı sürdürürken zaten birçok ürün veya servis hakkında çeşitli yorumlar dile getiriyoruz. fikrimuhim.com, bunları duymak ve kimlerle paylaştığınızı öğrenmek istiyor. Bu nedenle, FikriMühim olmak sizin değerli vaktinizi almaz, günlük yaşamınızı değiştirmenizi gerektirmez. Sonuçta bu bir iş ya da zorunlu hizmet değil.

 • Size katıldığımda ne yapmalıyım?

  FikriMühim adınızı ve şifrenizi belirledikten sonra, sizden kişisel profilinizi oluşturmanız istenecek. Profilinizi oluşturduktan sonra, internet üzerinden kısa bir eğitime tabi tutulacaksınız. Bu eğitim, size başarılı ağızdan ağıza etki yaratmanın ipuçlarını ve kaliteli rapor yazma tekniklerini kazandırmayı hedefliyor. Bir MühimKampanya'ya katıldığınız zaman, elinize geçecek MühimPaket ile birlikte, yaratıcılığınızı konuşturacağınız kısım yani aktiviteleriniz başlıyor. Son olarak, gerçekleştirdiğiniz fikir paylaşımlarını fırsat buldukça bize rapor halinde ulaştırmanızı istiyoruz.

 • Katılmaya karar verdiğim MühimKampanyaların MühimPaketleri ne kadar sürede ve nasıl elime ulaşacak?

  Siz onay verdikten sonra, bir ya da iki hafta içerisinde MühimPaketiniz kuryeyle bize verdiğiniz adrese kimlik karşılığında teslim edilir.

 • MühimÖdüller nedir?

  MühimÖdüller, ilgi alanlarınıza göre oluşturulan ve kazandığınız MühimPuanlar karşılığında alabileceğiniz ödüllerdir.

 • FikriMühim olmakla nakit para kazanabilecek miyim?

  Hayır. Aktiviteleriniz için sizlere nakit para teklif etmiyoruz. FikriMühim olarak, piyasaya çıkmamış ürünleri deneyebileceğiniz gibi, kazandığınız MühimPuanlar'la birbirinden ilginç hediyelere sahip olabileceksiniz. Bütün bunlara ek olarak da, piyasaya çıkmamış ürün ve servisleri ilk siz deneyecek ve bunlar hakkında yaptığınız yorumlarla hem tüketicilerin hem de üreticilerin gözünde belli bir saygınlığa ulaşacaksınız. Tüm bunları nakit parayla bile yapmanın pek olası olmadığını hatırlatmak isteriz.

 • FikriMühimler bilmedikleri chat odalarına, forumlara ya da yorum sitelerine girip kampanya yapıyor mu?

  Hayır. FikriMühimler, üye olmadıkları ya da ilgilenmedikleri gruplara değil, sadece ve sadece on-line fikirlerini açmak istedikleri gruplara görüş bildirirler.

 • FikriMühim üyesi olursam spam mail'lere boğulacak mıyım?

  Asla! FikriMühim olarak spam'e kesinlikle karşıyız. Zaten sitemize reklam almıyoruz. Bizden alacağınız e-postalar, sadece MühimKampanyalar ve diğer FikriMühim faaliyetleri ile ilişkili haberlerden oluşur. Bunun dışında, sizlere istemediğiniz hiçbir şey gönderilmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

 • Size sağlayacağım bilgiyle ne yapacaksınız?

  Kişisel bilgiler fikrimuhim.com'da kesinlikle gizli tutulur ve sadece hangi MühimKampanya'nın size uygun olup olmayacağını saptamak için kullanılır. Ürünler veya hizmetler hakkında dolduracağınız herhangi bir araştırmada yanıtlayacağınız soru, başarılı kampanyalar yapmanın formüllerini bulmamıza ve düzenlediğimiz aktivitelerin değerini anlamamıza yardımcı olacak. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Sözleşmesine bakabilirsiniz.

 • Diğer FikriMühimler ile tanışabilecek miyim?

  Gizlilik kurallarımız nedeni ile şu an için diğer FikriMühimlerle görüşlerinizi paylaşabildiğiniz bir platform yok. Ancak elbette ki ilerleyen zamanlarda FikriMühimlerimiz için tanışma ve deneyim organizasyonları düzenleyeceğiz.

 • FikriMühim ile iletişimim nasıl olacak?

  Seçeneğiniz bol! Telefonla arayabilir, profilinizde görebileceğiniz MühimYardım bölümünden mail atabilir ya da biraz nostalji yapmak adına, mektup bile yazabilirsiniz, yani seçim sizin. Mühim Fikirlerin sesini duymayı kim istemez ki?

 • FikriMühim ile ilgili önerilerim varsa ne yapmalıyım?

  Önerilere kapımız sonuna kadar açık. Önerilerinizden çok şey öğreniyoruz ve aralarından en iyilerini uygulamaya koyuyoruz. Önerilerinizi iletişim formunu kullanarak bize yollamaktan çekinmeyin. Uygulamaya değer önerileriniz karşılığında bol bol MühimPuan kazanabilirsiniz.

 • Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorum. fikrimuhim.com'a üye olabilir miyim?

  Çok üzgünüz ama hayır. fikrimuhim.com şimdilik sadece Türkiye'de yaşayan insanlara açık.

 • FikriMühim olduğumu insanlara açıklamam şart mı?

  Kesinlikle! Kampanya İdare Kurallarında yazdığı gibi; Açıklık en değerli ilkelerimizden biridir. FikriMühimler her zaman ağızdan ağıza pazarlama kampanyalarının bir parçası olduklarını diğer insanlara söylemelidir. Bir FikriMühim olmaktan gurur duyabilirsiniz, çünkü FikriMühim olduktan sonra, üreticilerin değer verdiği seçkin bir kitleye dahil olacaksınız. Diğer insanlarla ürünler ve hizmetler hakkındaki fikirlerinizi paylaşırken, onların sizin bir FikriMühim olduğunuzu ve bizim size yeni ürün veya servisleri deneme fırsatı verdiğimizi bilmelerini sağlamalısınız. Gerçekten size gönderdiğimiz ürünü sevdiyseniz (hatta sevmediyseniz bile), kendi bağımsız ve dürüst fikrinizi söylemeniz, yapmış olduğunuz aktivitenin gerçekliğini ispatlayacaktır.

 • FikriVahim nedir?

  FikriVahim, FikriMühim sistemini kötü amaçlarla kullanmayı düşünen kişilere verilen addır. FikriVahim; sahte isimlerle birden fazla hesap alma, sahte raporlar sunma, kendisine verilen ürünleri satmaya kalkışma ve benzeri uygunsuz davranışlarla sistemimizi kandırmaya çalışabilir. En kötüsü de, belki de sizin gibi dürüst FikriMühimlerin katılabileceği uygun kampanyaları elinizden alabilmeleridir. Bu, iyi niyetin suiistimal edilmesinin yanı sıra, ahlaki açıdan da son derece yanlış bir davranıştır. Çünkü fikrimuhim.com sadece tüketici ve üreticilerin yararı için açılmıştır.

 • Müşteriler hangi aşamalardan geçiyor? Bir şirket için kampanya yapılacağına nasıl karar veriliyor?

  Bildiğiniz gibi sizlere olumlu deneyim yaşatmak için bize başvuran markaların ürün veya hizmetin kalitesinin muhakkak vaat ettiklerini gerçekleştiriyor olmasına önem veriyoruz. Sonrasında müşterilerimiz ile ulaşmak istedikleri hedef kitleyi belirleyip onlara ağızdan ağıza aktivite yapıp rahatça konuşturacakları kurgularla özel bir deneyim oluşturuyoruz.

 • İstanbulluluk önemli mi?

  Hem evet hem hayır. Müşterilerimiz ağırlıklı olarak İstanbul ağırlıklı kampanyalar talep etse dahi biz tüm diğer illerimizdeki FikriMühimlerimize yönelik kampanyalar da hazırlıyoruz.

 • Beğenmediğimiz bir ürünü istediğimiz yere yazabiliyor muyuz?

  Memnuniyetsizliğinizi önce bizlerle paylaşmanızı isteriz çünkü bize yazmanız demek birebir ürünün üreticisine sesinizi duyurmak anlamına geliyor. Bu bir pazarlama devrimi ve artık büyük şirketler sizleri can kulağıyla dinliyorlar. Memnuniyetsizliğinizi gidermek için ellerinden geleni yapacaklardır. Bunun dışında her türlü fikir ve görüşünüzü dilediğiniz ortamda paylaşmakta serbestsiniz.

 • Samimiyet derecesini hesaba katıyor musunuz?

  FikriMühim'in dayandığı iki temel ilke var: Dürüstlük ve açıklık. Bu konuda oldukça ısrarcıyız. Tabii ki sadece samimi olan FikriMühimlerle tanışmak istiyoruz. Samimiyetinden şüphe duyduğumuz kişiler uzun süre sistemimizde bulunamayacaklardır.

 • Hep internet üzerinden mi çalışacağız?

  Sistemimiz internet üzerinden başlar ve sonuçlanır ama aradaki kısım sizin yüz yüze görüşmelerinizden yani gündelik sohbetlerinizden oluşur.

 • WOMM kavramının akademik bilgisini de sağlar mısınız?

  Sitemizde WOMM'u anlatan bilgiler olmakla beraber daha dilediğinizde detaylı bilgileri paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 • Hedef kitlenizde kimler bulunuyor?

  Herkesin bu pazarlama devriminin bir parçası olmasını istiyoruz. FikriMühimlerimizin sayısı ve çeşitliliği arttıkça biz de büyüyerek sizlere daha iyi deneyimler sunabiliyoruz.

 • Siz bir reklam ajansı mısınız?

  Hayır. Geleneksel bir reklam ajansı olan ÖYKÜ / Dialogue International'a bağlıyız fakat biz esas olarak bir ağızdan ağıza pazarlama oluşumuyuz.

 • Profil güncelleyebilecek miyiz?

  FikriMühim kullanıcı adınız dışında tüm profil bilgilerinizi FikriMühim hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil bölümünden düzenleyebilirsiniz.

 • FikriMühim ilerleyip, büyüdükçe seviyeleme sistemi kurulacak mı?

  Deneyimli Fikrimühimlere özel ayrıcalıkları sağlayacak sistem için çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede bu sistemi uygulayacağız.

Sıkça Sorulan Sorularda aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki form yardımıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ada Dijital Ajans