Kullanım Koşulları

ÜYELİK VE KULLANIM KOŞULLARI

Üyelerin siteyi kullanmaları aşağıdaki Kullanım Koşullarına ve bütün geçerli kanun ve yönetmeliklere tabidir.

Üyeler, sitesine erişim sağlayarak ve kullanarak veya onaylayarak bu şart ve koşulları herhangi bir sınırlama veya kısıtlama olmaksızın kabul etmiş sayılmaktadır. Üyelerin bu şart ve koşulları herhangi bir sınırlama veya kısıtlama olmaksızın kabul etmemesi ve onaylamaması durumunda, web sitesinden çıkmaları ve kullanmaya devam etmemeleri gerekmektedir. Web sitesinin kullanılmasına devam edilmesi bu sitenin Şart ve Koşullarının kabul edildiği anlamını taşır.

ÜYELİK VE KULLANIM KOŞULLARI

Online bir topluluk olan, araştırma hizmeti sunan, müşterilerin tutkularını harekete geçiren, doğal olarak oluşan WOMM’u (Ağızdan Ağıza Pazarlama) anlayan ve ölçebilen FikriMühim’e hoş geldiniz.

FikriMuhim.com sitesi Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’nin (“Öykü Reklam”) bir ürünüdür. FikriMühim web sitesi,  FikriMühim faaliyetleri, FikriMühim topluluğu ve Öykü Reklam  ("Web sitesi" veya "FikriMuhim.com") kullanarak veya erişerek bu hizmet şartlarına ("Anlaşma") bağlı olmayı kabul etmiş oluyorsunuz. FikriMuhim.com topluluğunda katılımcı, kullanıcı, üye, ziyaretçi, siteye erişen ("FikriMühim(ler)" veya "Katılımcı") olmak ve FikriMuhim.com hizmetini ("Hizmet") kullanmak isterseniz işbu şart ve koşulları okuyunuz.

Bu anlaşma FikriMuhim.com sitesine postalanmış içeriklerin kabul edilebilir olma kurallarını, gizlilik kurallarını ve site ile ilgili bildirileri içerir. Ek olarak FikriMuhim.com topluluğu üyesi olarak sizin davranışlarınızı yöneten ve bütün katılımcılar için uygulanan FikriMuhim.com idare kurallarını da içerir ve birleştirir. Bu kurallarda değişiklik yapmak FikriMuhim.com yöneticilerinin inisiyatifindedir. Üyeler ve ziyaretçiler, değişiklikleri takip etmek ve değişmişse yeni kural ve şartlara uymakla yükümlüdür.

KULLANIM KOŞULLARI

 1. FikriMuhim.com İçeriği: FikriMühim markası, www.FikriMuhim.com ve siteleri bir bütün olarak veya parça parça, kısmen ya da yazı, grafik, resim, logo, başlık simgesi, yazılım ve diğer içerikler ile ağızdan ağıza pazarlama sistemi olarak tüm mekanizma, her türlü marka, patent ve telif hakları, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Patent Kanunu ile Türk Ticaret Kanunu’nun Haksız Rekabet ve Markalar Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve ilgili diğer yasa hükümleri çerçevesinde korunmaktadır ve tüm hakları Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’ye aittir. Siz ve FikriMühim arasındaki bütün FikriMuhim.com içeriği münhasır olarak FikriMuhim.com’un sahibi Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’nin mülkiyetidir. FikriMuhim.com içeriğinin izinsiz kullanılması yukarıda belirtilen yasalara aykırıdır. FikriMühim ve üye sıfatıyla izinli olarak kullandığınız ve çoğalttığınız bütün FikriMuhim.com içeriğinin telifini, ticari markasını, servis işaretini ve diğer uygunluk bildirilerini korumalısınız. FikriMühimler, FikriMuhim.com içeriğini hiçbir şekilde satamaz, modifiye edemez, çoğaltamaz, teşhir edemez, kamuya sunamaz, dağıtamaz ya da ticari veya kamu ile alakalı bir amaç ile kullanamazsınız. FikriMuhim.com içeriğinin herhangi bir web sitesinde kullanılması yasaktır. Öykü Reklam Ltd. Şti.’nin telif haklarına sahip olduğu FikriMuhim.com, içerik için yarattığı kodlar ya da siteyi oluşturan sayfalar herhangi bir biçimde kopyalanamaz ve adapte edilemez.

  FikriMühim, FikriMuhim.com, yazılımları ve logoları Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’nin tescilli markalarıdır. İzinsiz kullanımda gerekli hukuki aksiyonlar alınacaktır. FikriMuhim.com’un her türlü görsel, yazılı ve benzeri içeriği "Derleme Eserler Telif Hakları" kapsamında olup, bu içeriklerden izin alınmadan yararlanılamaz. Kısmen ya da tamamen kopyalama, ilan, yeniden düzenleme yapılamaz. Her türlü hakkı FikriMuhim.com markasının sahibi konumundaki Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’ye aittir.
 2. Telif Hakları ve Ticari Markalar: FikriMuhim.com’da bulunan bütün materyaller, metinin dahil olduğu, tasarım, grafikler, ara yüz ya da kodlar ve seçimler ve aranjmanlar tek tek ve toplu olarak telif hakları ve diğer yasalara uygun olarak Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti’ye aittir. Bütün hakları saklıdır. Metin bölümleri, diyagramlar, logolar ve diğer bilgiler telif hakları sahibinde kalacak şekilde referans verilerek kullanılabilir. Belirtilen şartlara uyularak belgeleri ve belgelerdeki grafikleri yükleyebilir, görüntüleyebilir, kopyalayabilir ve yazdırabilirsiniz.
  Şartlar şu şekildedir:
  • Belgeler sadece bireysel bilgi ve kampanyalar ile alakalı bilgi almak için ve ticari olmayan amaçlar için kullanılabilir,
  • Bu belgeler hiçbir şekilde modifiye edilemez ve değiştirilemez. Yukarıda belirtilen nedenler dışında ve FikriMuhim.com’un izini olmadan bu belgeler (bilgiler) kullanılamaz, yüklenemez, upload edilemez, kopyalanamaz, basılamaz, teşhir edilemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, ruhsatlanamaz, post edilemez, iletilemez, dağıtılamaz. FikriMuhim.com ve fikrimuhim.com.tr sitelerindeki bilgiler parça parça ya da bir bütün olarak modifiye edilerek, eksiltilerek işleme eserler üretilemez. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21, 22, 23, 24, 25 maddelerine aykırı kullanılamaz.
 3. Güvenlik Kuralları: FikriMühimler web sitesinin veya FikriMuhim.com ile alakalı herhangi bir web sitesinin güvenliğini bozmamalı ya da bozmaya çalışmamalıdır. FikriMuhim.com üyeleri güvenlik ile ilgili aşağıdaki hususlara özellikle riayet ederler. FikriMühimler, kendileri için oluşturulmamış veriye veya sunucuya erişmemeli, sistemin ya da ağın zayıflığını, güvenliğini, tekil mesajı ölçütlerini ihlal etmemeli, taramamalı, test etmemeli ya da düzgün bir şekilde çalışan FikriMuhim.com sitesinin veya FikriMühim ile alakalı bir web sitesinin çalışmasına bir cihaz, yazılım kullanarak engel olmamalı, FikriMuhim.com web sitesine virüs göndermemeli, fazla yükleme yapmamalı, "flooding", "spamming", "mailbombing", "crashing" veya benzeri şekillerde zarar vermemeli, herhangi bir FikriMuhim.com katılımcısı için sitenin kullanılabilir olmasına engel olmamalı, FikriMühimler’e bir ürün ya da servis hakkında talep edilmeyen promosyon ve reklam e-mailleri göndermemeli, FikriMühim sitesine atanmamış bir şifre veya giriş kodu kullanmamalı, tersine mühendislik yapmamalıdır. Sistem ya da ağ güvenliğini ihlal etmek cezai ve hukuki sorumluluk ile sonuçlanabilir ya da üyeliğiniz feshedilir. FikriMuhim.com kuralların ihlalini oluşturabilecek durumları araştırmasında kuralların ihlal edilmesi ile ilgili olan FikriMühimlerin kimliklerinin belirlenmesinde, araştırılmasında ve/veya kovuşturmaya tabi tutulmasında icra makamları ile beraber çalışmayı gerektirebilir.
 4. Gizlilik: Sitenin kullanımı ve servisler gizlilik kurallarımız ile de korunmaktadır. FikriMuhim.com FikriMühimleri’ne daha iyi hizmet sunmak, web sitesi kullanımını kolaylaştırmak, FikriMühim’in özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik siteyi düzenlemek amacıyla FikriMühimler’in kişisel bilgilerini ve hareketlerini, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olmak kaydıyla, kaydedebilir ve kullanabilir. FikriMuhim.com, FikriMühimler’e ait kişisel verileri yürürlükte olan kanun, düzenlemeler, mahkeme kararı veya idari bir karar gereğince veya Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. ya da grup şirketlerinin haklarını ve mülkiyetlerini korumak ve uyuşmazlıklara karşı savunmak ve FikriMuhim.com süreçlerini yürütmek için gerekli hallerde üçüncü kişiler ile paylaşabilir.

FikriMühimler, sahip olduğu üyelik şifresini kullanma hakkına bizzat sahip olup, üyelik şifresini üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını kabul ve beyan eder. Bu platformun içeriği tümü ile FikriMuhim.com’a ait olup gizlidir. FikriMühimler, her ne sebeple olursa olsun sitede mevcut içerik ve görselleri aktaramaz ve paylaşamazlar. FikriMühimler’in FikriMuhim.com ve FikriMuhim.com’dan gelen davet maillerini ve her türlü maili üçüncü kişilerle paylaşamaz. FikriMuhim.com’un gönderdiği mailler üzerinden eriştiğiniz platformlar, internet siteleri, iş ortağı uygulamaları ve diğer projeler de bu kapsamda değerlendirilir ve her ne sebeple olursa olsun ilgili üçüncü taraf platformlarının içeriği ve projeleri üçüncü kişilerle paylaşılamaz. Bu ve anlaşmaya aykırı hususlar sebebiyle doğabilecek tüm sorumluluk ve zararlara karşı, FikriMuhim.com’un her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

 1. Seçilebilirlik ve Sorumluluklar: FikriMuhim.com’a üyelik zorunlu değildir. Üyelik ücretsiz olup, sitemiz üyelerin fikir ve görüşlerinin paylaşımı amacını gütmektedir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, etkide bulunamayacaklar ancak siteyi gezebileceklerdir. FikriMuhim.com’u ziyaret etmek ve kullanabilmek için 15 yaşından büyük olmalısınız.

  15-18 yaş arasındaki FikriMuhim.com katılımcıları ebeveynlerinin onayı ile FikriMühim hakkını elde edebilir. FikriMuhim.com’u ziyaret ettiğinizde şirketimize, servisleri kullanabilirliğinizi, yetkinliğinizi, şartlara razı olacak kapasitede olduğunuzu, FikriMuhim.com’u sadece bireysel olarak ticari olmayan amaçlar ile kanun ve kurallara uygun bir şekilde kullanacağınızı onaylamış oluyorsunuz. Kullanma şartlarınıza göre haklarınızı ve yükümlülüklerinizi başkasına satamaz ve devredemezsiniz. Birden fazla hesap yaratmamalı ve başkasının özel bilgilerini kullanarak hesap açmamalısınız. E-posta ve adres bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Üyelerin kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. FikriMuhim.com’a gelen her türlü fikir özel kullanıma veya kamunun bilgisine sunulabilir. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır. Müstehcen ya da politika ile ilgili resimler, siyasi partilerin simgesi olan amblem ve logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinir.

  fkrimuhim.com yöneticileri tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz, e-mail veya isimle, farklı kişilermiş gibi fikir ve görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve siteye girişi yasaklanır ve tüm üyelikleri derhal iptal edilir.

  FikriMühimler’e ait yayınlanan görüş ve düşüncelerine ilişkin sorumluluklarının tümüyle kendilerine aittir. FikriMühimler bütün idare kurallarına uymayı, özellikle web sitesine göndermiş olduğu bütün içeriğin (bütün FikriMuhim.com raporları dahil olmak üzere) dürüst ve doğru olduğunu kabul etmektedir. Dürüst olmayan ve yanlış raporlama yapmak kesin olarak yasaktır. Bunun dışında üyelerimizin fikir ve görüşleri, site yöneticilerinin düşüncelerini, hayata bakış açılarını yansıttığı anlamına gelmez. FikriMuhim.com, FikriMühimler’in herhangi bir şekilde siteye göndermiş olduğu hiçbir içeriğin doğruluğu, gerçekliği, geçerliliği, güvenilirliği konusunda hiçbir garanti vermez. FikriMühimler’in yayınlanan görüş ve fikirleri, ancak FikriMuhim.com yönetiminin isteği doğrultusunda tek taraflı olarak kaldırılabilecektir.

  Görüş ve fikir gönderen her FikriMühim, bu görüş ve fikirlerinin başka mecralarda da FikriMuhim.com’un izniyle yayınlanabileceğini kabul eder. FikriMuhim.com’a gönderilen içeriklerde yapılmış olan alıntılarda, her türlü hak sahibi FikriMuhim.com yönetimidir. İzinle yapılsa bile, alıntının FikriMuhim.com adresinden yapıldığının bildirilmesi mecburidir.

  Yönetim, FikriMuhim.com’un uygun yerlerinde istediği her türlü reklamı yayınlama hakkına sahiptir. FikriMuhim.com yayınladığı reklamların doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini hiçbir şekilde garanti etmez ve yayınlanan reklamlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Sitemiz sizlere sitemizde bulunan gelişmelerden haberdar etme maksatları ile e-mail/SMS gönderebilir veya telefon edebilir. Açıklanmış ya da açıklanmamış olsun belirlediğimiz kurallara aykırı olarak forumlara gönderdiğiniz herhangi bir bilgiyi, silme ve/veya yayınlamama hakkı tümüyle FikriMuhim.com’a aittir. FikriMuhim.com diğer web sayfalarına veya dosyalara bağlantılar içerebilir. Söz konusu sitelere ait linkleri iptal etme hakkı saklıdır. FikriMuhim.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir, ancak kişilere ait bilgiler hiçbir kimseye devredilemez. Sadece FikriMuhim.com tarafından gönderilecek materyaller için kullanılabilir.

Sitemiz etkinliklerine uzun süre girmeyip, herhangi bir konuda fikir ve görüş yazmayan FikriMühimler’in üyelikleri silinebilir ve buna ilişkin FikriMühim’in itiraz hakkı yoktur.

FikriMuhim.com’a fikir ve görüşlerini gönderen her FikriMühim, fikir ve görüşlerinde başkalarının kişilik haklarına zarar verecek unsurlar bulunmadığını taahhüt eder. Hiçbir kampanya ve sitemiz hakkında, kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen üyelerin üyelikleri hiçbir ihtar ve benzeri bir uyarıya yer verilmeksizin derhal silinebilecektir.

Başka bir FikriMühim için ahlak ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, FikriMuhim.com’un huzurunu kaçırmak isteyen kişiler derhal uzaklaştırılırlar. FikriMuhim.com yönetimi, uyguladığı bu yaptırımların nedenlerini açıklamak zorunda değildir. FikriMuhim.com kurallarına uymayan FikriMühimler’in görüş ve fikir belirtmesi engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir. fikriMuhim.com kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Her üye, üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Söz konusu kuralların bilinmediği beyanı kabul edilmez. Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar kesinlikle yasaktır. Ayrıca ilgili üyenin erişimi süresiz durdurulacaktır.

 

FikriMühimler’in siteyi yanlış veya gerçeğe aykırı şekilde kullanması, her türlü yasadışı veya hileli amaçlarla kullanması, kamu düzenini bozucu, genel ahlaka ve Rekabet Kanunu’na aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde faaliyetlerde bulunması, yorum ve görüşler paylaşması, istenmeyen e-posta (spam), virüs veya truva atı gibi siteye ya da üçüncü kişilere zarar verici unsurlar kullanması ve yayması, herhangi bir alanda FikriMühim’in aleyhine karalayıcı, küçük düşürücü, kötüleyici veya benzeri görüş ve yorumlarda bulunması veya bu tür davranışları herhangi bir şekilde desteklemesi, diğer FikriMühimler’e hakkında izinleri olmadan, e-posta adresleri dâhil, her türlü bilgilerinin toplanması, makul olmayan veya sisteme orantısız derecede büyük yük getiren şekilde erişim sağlamaya çalışması yasaktır. FikriMühimler, işbu hükümde belirtilen hususlara aykırı davranılması durumunda, üyeliğin sona ereceğini, FikriMuhim.com tarafından her türlü hukuki, cezai yasal işlem başlatılabileceği ve her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklı olduğunu kabul eder.
 

FikriMuhim.com hiçbir yerde teslim edilen bilgilerin ya da profillerin doğruluğunu, güvenilirliğini, zamanlılığını ve eksiksizliğini ileri sürmez ve temsil etmez. Riskler aşağıda belirtilen risklerle sınırlı olmaksızın; fiziksel zarar görme, yabancılar, yabancı uyruklular, yaş sınırı altı insanlar ve sahte tavırlı (kimlikli) insanlar ile iş yapma riskleridir. FikriMuhim.com sayesinde bir araya geldiğiniz diğer FikriMühimler ile görüşürken bütün riskleri üstlenirsiniz. Doğal olarak bazı insanların bilgileri saldırganca, zararlı ya da kusurlu ve bazı durumlarda ise yanlış etiketlendirilmiş ya da aldatıcı olarak etiketlendirilmiş olabilir. Sizin FikriMuhim.com sitesini ya da FikriMuhim.com ile alakalı web sitelerini kullanırken tedbirli olup sağduyu kullanmanız beklenmektedir. FikriMuhim.com diğer FikriMühimler’in davranışlarından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 1. Üyelik Süresi: Web sitesini kullandığınız sürece bu anlaşma eksiksiz olarak geçerli olacaktır. FikriMuhim.com ile olan ilişkinizi istediğiniz zaman ve istediğiniz bir sebepten dolayı veya sebepsiz olarak HESAP SİLME bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz FikriMuhim.com tarafından anlaşma ihlalinden dolayı feshedildiyse FikriMuhim.com puanlarınızı FikriMuhim.com ödüllere çevirme hakkınızı kaybetmiş olursunuz. Üyeliğiniz feshedildiği takdirde FikriMühim puanlarınız hemen geçersiz hale gelirler ve puanlarınızı FikriMuhim.com ödüllerine çevirme hakkınızı kaybetmiş olursunuz. Üyeliğiniz feshedilmiş olsa bile anlaşma etkin olarak kalacaktır. Bu şartların ihlali ya da FikriMuhim.com ve FikriMuhim.com ile alakalı web sitelerine yolladığınız bilgilerin doğru ve özgün olduğunun kanıtlanamaması durumuda dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın hesabınızın, profilinizin, gönderilmiş içeriklerinizin silinmesi, size açık olan FikriMühim sitelerinin kapatılması Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti’nin serbest takdiri altındadır.
 2. Zararların Reddi: FikriMuhim.com web sitelerinin veya herhangi bir içeriğinin yanlış kullanılması veya kullanma kabiliyetinin olmamasından dolayı oluşan hiçbir olay da FikriMuhim.com, tedarikçileri ve belirtilmiş üçüncü taraflar hiçbir zarardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 3. Sorumlulukların Limitleri: Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti, yöneticileri, memurları, çalışanları müşterileri ya da üyeleri, FikriMühimin bir programa katılmasından, katılımcılardan hizmet ile ilgili olarak sağlanmış bilgilerin kullanılmasından, FikriMühimler tarafından yapılan geribildirimlerden, FikriMühimlerin kazandıkları MÜHİMPUANLAR kullanılarak alınmış ürün ve hizmetlerden dolayı oluşacak özel, dolaylı ve diğer şekillerdeki zararlardan sorumlu değildir.
 4. FikriMühim İçerik Teslimleri: Bireysel bilgiler dışında gizlilik kurallarımızda belirtilen ilkeler doğrultusunda sizden gelen herhangi bir materyal, bilgi ya da ilettiğiniz bildirimler, siteye yükledikleriniz ya da post ettikleriniz, gizli olmayan yayınlanabilir içerik kabul edilecektir. FikriMuhim.com’un çalışanları ve vekilleri sizden gelen görüş, fikir ve iletileri kopyalama, açıklama, dağıtma, birleştirme ve başka yol ile iletme, bütün verileri, görüntüleri, sesleri, metinleri ve somutlandırılmış diğer şeyleri bütün ticari ve ticari olmayan amaçlar için kullanma konusunda özgür olurlar.
 5. Programdan Çıkarılma Hakkı: FikriMühim üyelerin sunulan kampanyalara ya da diğer programlara seçilebilir olduğunu belirleme hakkı FikriMuhim.com’a aittir. Ek olarak, FikriMuhim.com kendi isteğine bağlı olarak herhangi bir sebepten bir katılımcıyı kampanyadan çıkarabilir. Kampanyadan çıkarılan katılımcılar e-mail yolu ile haberdar edilirler.
 6. FikriMuhim.com Ürün Sevkiyatını Garantilemez: Gönderilen ürünlerin yapısına göre FikriMuhim.com ürünlerin durumlarını garanti edemez. FikriMuhim.com ürünleri (MÜHİMÖDÜLLER ve MÜHİMPAKETLER) zamanında göndermek için bütün denemeleri yapar ama kargo sektörünün yapısından dolayı belirli bir zaman zarfı veremez. Kargo şirketinin ihmaliyle oluşabilecek zarardan FikriMühim sorumlu değildir.
 7. Ürünler Para İle Satılamaz: Ürünler satılmak amacı ile gönderilmemektedir. FikriMuhim.com tarafından sunulan (MÜHİMÖDÜLLER, MÜHİMPAKETLERİN içindeki teşvik ödülleri vb. gibi) ürünler, hizmetler ve kuponlar satılmak amacı ile gönderilmezler. FikriMühimler’in bu koşulun ihlali yönündeki davranışı, FikriMühimler’inn o kampanyadan, başka bir programdan ya da FikriMuhim.com ve FikriMühim ile alakalı web sitelerinden çıkarılması ile sonuçlanabilir.
 8. FikriMühimler İle İletişim: FikriMuhim.com belirli aralıklarla FikriMuhim.com grubu katılımcıları ile bilgiler, güncellemeler, özel fırsatlar hakkında e-mail yolu ile iletişime geçecektir. Siteye ulaşan her "İletişimi" gözden geçirilir ve düzenlemek için makul çaba gösterilir. Eğer hatalar oluşursa FikriMuhim.com bu hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
 9. İletişimlere Geri Dönüş: Bütün iletişimleri gözden geçirmek ve katılımcıya e-mail ile geribildirim yapmak FikriMuhim.com’un temel kuralıdır. Ulaşan her "İletişimi" gözden geçirmek ve düzenlemek için maksimum düzeyde çaba harcanır. Eğer hatalar oluşursa FikriMuhim.com bu hatalardan sorumlu değildir. Eğer bir sorunuz ya da şikâyetiniz olursa lütfen bize ulaşın.
 10. Anketler, Yarışmalar ve Çekilişler: Stratejik ortakların, perakendecilerin ve/veya FikriMuhim.com’un sponsorluğunda anketler, yarışmalar ve çekilişler FikriMühimler’e sunulabilir. Anketlere, çekilişlere ve yarışmalara katılım zorunluluğu yoktur. Bu aktivitelerden toplanan verileri FikriMuhim.com’un kendisi, perakendecileri, reklam verenleri ve stratejik ortakları size daha iyi servisler ve ürünler sunma konusunda kullanırlar. Perakendecilere, reklam verenlere ve stratejik ortaklara bireysel olarak teşhis edilebilir bilgiler verilmez.

FikriMuhim.com, FikriMühimler’e yönelik çekilişler düzenleyerek telefon, tablet, kulaklık gibi hediyeler sunabilecektir. Çekilişlerin yapılmasına ve bunun sıklığına karar verme yetkisi münhasıran FikriMuhim.com’dadır. FikriMuhim.com planlanan çekilişleri iptal etme, hediyelerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Anket, yarışma ve çekilişlere ilişkin FikriMuhim.com’un hiçbir sorumluluğu yoktur.

 1. Kampanya Sunma ve FikriMühim Seçme Hakkı: "Kampanyalar" FikriMuhim.com sisteminde demografik ve psikografik parametrelere bakılarak "Aktivite" için en uygun katılımcılar seçilecektir. Kampanyaların zaman zaman kime sunulacağını seçme hakkı FikriMuhim.com’a aittir. Eğer FikriMuhim.com sizi kampanya için uygun olduğunuza karar verirse MÜHİMKAMPANYALARIM sayfasından kampanyaya katılabilirsiniz. İletişim size kampanyanın lansmanı yapıldığında e-mail olarak da gelebilir.
 2. Sorumluluk: Sitemizin kurallara aykırı kullanımı nedeniyle oluşabilecek zararların sorumluluğu FikriMuhim.com’a ait değildir.
 3. Yorumlar, Şikayetler ve Sorular: Geri bildirimleriniz için her zaman açık olacağız. Fakat yorumlarınız, fikirleriniz, notlarınız, mesajlarınız, önerileriniz ve sitemize gönderdiğiniz diğer iletişimler FikriMuhim.com’a özgü bilgiler haline gelir ve öyle kalırlar. Bu bilgileri açıklamak, yayınlamak, herhangi bir iletişim yolu dağıtmak dahil içerikle ilgili her türlü tasarrufun tüm hakları bilabedel, süresiz ve sınırsız olarak sitemize ve FikriMuhim.com’a aittir.
 4. Yasalara Uyma ve Uygulanacak Kanunlar: FikriMuhim.com sitesinin kullanımı ile ilgili olan bütün ulusal, uluslararası yasalar, kurallar ve mahkeme kararlarına uymaya ve web sitesini yukarıda belirtilmiş bütün yasalara uygun olarak kullanmayı taahhüt ediyorsunuz. Web sitesine ve FikriMuhim.com’un sunduğu hizmetlere erişimlerinizin ve kullanımlarınızın nedeniyle oluşacak ihtilaflarda Türkiye İstanbul Çağlayan Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir. Yukarıda belirtilmiş olan şartlar ve koşullar FikriMuhim.com ile programa kayıt olmuş her FikriMühim’in arasındaki anlaşılmayı oluşturur.
 5. Duyurular ve Yasal Uyarılar: Zaman zaman FikriMuhim.com size yasal ya da diğer gerekli duyuruları gönderebilir. Web sitesi telif bilgileri, mülkiyet duyuruları ve incelemeniz ve uymanız gereken şartları içerebilir. FikriMuhim.com içeriği kusur ve baskı hatası ya da teknik hatalar içerebilir. FikriMuhim.com web sitesinin ya da içeriğinin doğruluğunu, güvenilirliğini, zamanlılığını ve eksiksizliğini ileri sürmez ve temsil etmez. FikriMühim sitelerinin ve FikriMuhim.com’un içeriğinin kullanımındaki risk kendinize aittir. Periyodik olarak FikriMuhim.com’da değişiklikler yapılabilir. Bilgiler duyuru yapılmadan değiştirilebilir ya da güncellenebilir. Ek olarak Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. duyuru yapmadan ürünlerde ve/veya programlarda istediği zaman yenilikler ve/veya değişiklikler yapabilir. Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. katılımcıların belirli bir sayıda puan kazanacağını ya da puan kullanmada belirli ürün ya da servislerin elde mevcut olacağını garanti etmez. Öykü Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. katılımcılar tarafından puanların kullanımı ile alınan ürün ve hizmetleri temsil etmez, ürün ve servisler ile alakalı garanti vermez (yazılı ya da dolaylı yoldan). MÜHİMPUANLAR sadece "kampanyaya" katılınıldığı sürece kullanılabilir. Üreticilerin ya da hizmetlerin sunucularının sağladığı garantiler katılımcılar tarafından güvenilebilir. MÜHİMPUANların para değerleri yoktur.

İşbu Sözleşme’nin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülemeyen, çalışma imkânlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen beşeri ve doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev, lokavt gibi haller mücbir sebep sayılır. Mücbir süresi boyunca FikriMuhim.com edimleri askıya alınır.

İşbu Sözleşme hükümleri ayrılabilir ve bir hükmün geçersizliği hiçbir şekilde diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemez. İşbu Sözleşme hükümlerinden bir veya birkaçının yeni bir kanun veya düzenleme sebebiyle uygulanamaz ya da geçersiz hale gelmesi halinde Sözleşme’nin kalanı bundan etkilenmez.

Bu sayfada listelenen kullanım koşulları en son 17.08.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Ada Dijital Ajans